• Epipremnum Pinnatum Marble | Sadzonka 2 | 55cm

Epipremnum Pinnatum Marble będzie wspaniałą ozdobą każdej domowej dżungli. Przyciąga wzrok dzięki białym liściom z licznymi zielonymi plamkami. Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Kubek transparentny - perlit
199.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 21
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Jedna sztuka!

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Epipremnum Pinnatum Marble to bardzo efektowne i rzadko spotykane pnącze o satynowych liściach z marmurkowym wzorem. Będzie wspaniałą ozdobą każdej domowej dżungli. Przyciąga wzrok dzięki białym liściom z licznymi zielonymi plamkami. Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła. Jest to odmiana bardzo podobna do Epipremnum Marble Queen, jednak w przypadku Pinnatum Marble liście są węższe, a wcięcia pojawiają się już na młodych listkach.
  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 55cm  (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu hydroponicznym
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.
  • Roślina sprzedawana z palikiem.

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu.

UPRAWA
Ze względu na intensywny wzrost, Epipremnum należy w okresie wegetacyjnym regularnie dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże przeschnie. Roślina lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie. To piękne pnącze świetnie nadaje się do prowadzenia po podporze lub drabince, można też pozwolić pędom swobodnie zwisać jednak wtedy liście będą rosły mniejsze. Doskonale reaguje również na cięcie, dlatego bez obaw można skracać zbyt długie pędy, a uzyskane sadzonki wykorzystać do rozmnażania lub zagęszczania rośliny matecznej.

STANOWISKO
Epipremnum ze względu na swoje tropikalne pochodzenie wymaga ciepłego i jasnego stanowiska, ale o rozproszonym świetle (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Można je również z powodzeniem doświetlać sztucznie.

PODŁOŻE
Epipremnum potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.