• Homalomena Rubescens Variegata | Sadzonka 7 | 15cm

Homalomena Rubescens Variegata jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Kremowo-białe nieregularne wzory wspaniale kontrastują z głęboką zielenią liści osadzonychą na długich, intensywnie czerwonych ogonkach.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Kubek transparentny - perlit
269.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Jedna sztuka!

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Homalomena Rubescens (czermiówka czerwieniejąca) to niezwykle efektowna roślina, która nieustannie zyskuje na popularności. W naturze, można ją spotkać w wilgotnych lasach tropikalnych, gdzie rośnie w dolnej partii podszycia. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są duże, sercowate liście, które zachwycają swoim wyglądem. To właśnie dzięki nim Homalomena Rubescens zyskała przydomek - Królowa Serc. Ciemnozielone blaszki liściowe osadzone są na długich intensywnie czerwonych, wręcz bordowych ogonkach. Homalomena Rubescens Variegata jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Kremowo-białe nieregularne wzory wspaniale kontrastują z głęboką zielenią liści. Choć homalomeny bardzo dobrze znoszą bardziej zacienione miejsca to Homalomena Rubescens Variegata, aby pięknie się wybarwiała potrzebuje dużą ilość rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 15cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu hydroponicznym
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. 

UPRAWA

Homalomeny to rośliny mało wymagające w uprawie. Należy podlewać je umiarkowanie i pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć po podlaniu, by nie doprowadzić do gnicia korzeni. Homalomenom dobrze jest zapewnić podwyższoną wilgotność powietrza, a w okresie wegetacyjnym odżywiać nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Homalomeny preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Zniosą one również miejsca bardziej zacienione.

PODŁOŻE
Homalomeny potrzebują przepuszczalnego, lekko kwaśnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.