📦Darmowa dostawa do punktu od 199zł     
🚚Kurier od 299zł

Tillandsia (oplątwa) to rodzaj ponad 600 gatunków wiecznie zielonych, roślin tropikalnych z rodziny Bromeliaceae (bromeliowatych). Oplątwy występują naturalnie w Ameryce Środkowej, Południowej, Meksyku i na Karaibach, gdzie rosną na drzewach, skałach, a nawet na na ruchomej glebie pustynnej. Większość gatunków to epifity i nie potrzebują gleby do odżywiania. Ich liście, mniej lub bardziej srebrzyste, pokryte są wyspecjalizowanymi komórkami (włoskami) zdolnymi do szybkiego wchłaniania gromadzącej się na nich wody i składników odżywczych z powietrza. Oplątwy wytwarzają bardzo słabo rozwinięty system korzeniowy lub nie wytwarzają go wcale. Niewielkie korzenie służą im wyłącznie do przylegania do wszelkich dostępnych powierzchni. Ta wyjątkowa zdolność do życia bez podłoża sprawiła, że Tillandsia nazywana jest air plant, czyli roślina powietrzna.

Wśród oplątw możemy wyróżnić wiele odmian, które oczarowują niespotykanymi cechami i ogromną różnorodnością. Tillandsia Ionantha Red oraz Ionantha Rubra zachwycają swym czerwonym odcieniem,  Tillandsia Xerographica oraz Curly Slim wytwarzają bardzo efektowne, pozawijane liście. Na uwagę zasługują również delikatna Tillandsia  Argentea, Tillandsia Butzii czy Tillandsia Abdita

Dodając do tego fakt, że Oplątwy mają minimalne wymagania pielęgnacyjne i są łatwe w utrzymaniu, stały się niezwykle popularne w domowych dżunglach.