• Mineral Żel Nawóz do Roślin Doniczkowych Agrecol 500ml

Pojemność 500ml
Odpowiednie do hydroponiki Tak
19.90
3.98/100ml
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie
Agrecol Mineral żel do roślin doniczkowych to płynny nawóz mineralny w postaci żelu, do rozpuszczania w wodzie. Jest przeznaczony do uzupełniania makro- i mikroskładników pokarmowych w uprawach roślin doniczkowych, rosnących w warunkach domowych. Zalecany do nawożenia zarówno roślin ozdobnych z liści jak i kwitnących.

Nawóz Mineral żel do roślin doniczkowych ma zrównoważony skład, który uzupełnia wszelkie niedobory składników pokarmowych. Regularne stosowanie tego nawozu sprawia, że rośliny są zdrowe, rosną bujnie i obficie kwitną. W skład nawozu Mineral żel do roślin doniczkowych wchodzi azot, który stymuluje bujny wzrost roślin. Fosfor jest odpowiedzialny za rozwój systemu korzeniowego, co przekłada się na wysoką zdrowotność roślin. Nawóz zawiera również potas, który pobudza rośliny do intensywnego kwitnienia.

Roztwór nawozowy można z powodzeniem stosować do nawożenia roślin uprawianych metodami tradycyjnymi, a także w uprawach hydroponicznych.

Dawkowanie:

Opakowanie zawiera przezroczystą nakrętkę do precyzyjnego i wygodnego odmierzania dawki nawozu. Nakrętka wskazuje trzy poziomy dawkowania, zależnego od ilości wody, jaką używamy do podlewania:

  • I poziom - dawka 7 ml nawozu do rozpuszczenia w 2 litrach wody
  • II poziom - dawka 14 ml nawozu do rozpuszczenia w 4 litrach wody
  • III poziom - dawka 21 ml nawozu do rozpuszczenia w 6 litrach wody

* W uprawach hydroponicznych należy zastosować połowę dawki (np. dawka 7 ml nawozu wystarcza do rozpuszczenia w 2 litrach wody)

W okresie od marca do października rośliny należy nawozić raz w tygodniu. Natomiast w miesiącach od listopada do lutego rośliny nawozić raz w miesiącu. Młode rośliny nawozić, stosując połowę zalecanej dawki. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin.

Pojemność:

  • 500ml
Składniki:
  • azot (N) - 9%
  • fosfor (P2O5) - 4%
  • potas (K2O) - 5%

Mikroskładniki pokarmowe:

  • miedź (Cu)* 0,002%, żelazo (Fe)* 0,02%, mangan (Mn)* 0,015%, cynk (Zn)* 0,015%
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.