• Alocasia Macrorrhiza Variegata | 25-30cm

Alocasia Macrorrhiza Variegata to roślina, która wyróżnia się swoim niezwykłym wyglądem. Jej duże, zielone, sercowate liście, pokryte są nieregularnymi białymi wariegacjami co nadaje jej charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
99.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Alocasia Macrorrhiza Variegata to roślina z rodziny obrazkowatych, która wyróżnia się swoim niezwykłym wyglądem. Jej duże, zielone, sercowate liście, pokryte są nieregularnymi białymi wariegacjami co nadaje jej charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd. Jest to jedna z największych alocasii na świecie i w naturze może osiągnąć aż do 3 metrów wysokości! Alocasia Macrorrhiza Variegata jest rośliną wymagającą, potrzebuje dużo światła, wilgoci i ciepła. Jeśli zostanie odpowiednio pielęgnowana, może stać się wspaniałą ozdobą, dodając eleganckiego stylu każdemu wnętrzu.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 25-30cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø9

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?

 

SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

UPRAWA
Alocasia lubi ciepłe i wilgotne warunki. Jest ona podatna na ataki przędziorka i wciornastka, dlatego bardzo ważne jest, by zapewnić jej odpowiednią wilgotność powietrza. Roślinę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza. W uprawie alocasii należy pamiętać, że podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Mogłoby to doprowadzić do gnicia bulwy i korzeni. Aby roślina nie "zjadała" swoich najstarszych liści, należy pamiętać, aby regularnie zasilać ją nawozem do roślin doniczkowych. 

STANOWISKO
Alocasia wymaga jasne stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja im jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.