• Amydrium Medium Variegata | Sadzonka 5 | 15cm

Amydrium Medium Variegata wyróżnia się swoimi niezwykłymi, powycinanymi liśćmi z pięknymi wariegacjami. Kontrastowe jasne plamy rozmieszczone są przypadkowo i tworzą spektakularne wzory.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
149.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Amydrium Medium Variegata to naprawdę spektakularna roślina, która wyróżnia się swoimi niezwykłymi, powycinanymi liśćmi z pięknymi wariegacjami. Kontrastowe jasne plamy rozmieszczone są przypadkowo i tworzą spektakularne wzory.  Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła. Młodzieńcza forma Amydrium Medium Variegata różni się od dojrzałych okazów przede wszystkim kształtem liści. Początkowo są one pełne, dopiero z czasem na blaszkach liściowych zaczynają pojawiać się charakterystyczne wcięcia. Niespotykane wybarwienie i ciekawy kształt liści sprawiają, że nie da się przejść obok niego obojętnie i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 15cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø9

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. 

UPRAWA
Amydrium to roślina w naturze występująca w lasach tropikalnych, dlatego ważne jest, aby w domowej uprawie zapewnić jej ciepłe i wilgotne warunki. Roślinę warto postawić w pobliżu nawilżacza powietrza lub na podstawce z keramzytem i wodą. Podlewamy, gdy podłoże dobrze przeschnie. Amydrium nie toleruje przelania i zdecydowanie lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie, które mogłoby to doprowadzić do gnicia korzeni. Aby roślina pięknie się rozwijała i zdrowo rosła, w okresie wegetacyjnym trzeba pamiętać o regularnym nawożeniu.

STANOWISKO
Amydrium powinno mieć zapewnione jasne stanowisko z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Amydrium potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.