• Colocasia Mojito | Sadzonka 1 - 30cm

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
49.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH! 

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 30cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum 
  • Colocasie to delikatne rośliny, które ciężko znoszą transport. W trakcie dostawy często reagują na stres poprzez odrzucanie liści. Nie wpływa to jednak negatywnie na jej dalszy rozwój. Po aklimatyzacji w nowym miejscu, roślina będzie zdrowo się rozwijać i wypuszczać nowe liście.
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø11

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?

 

SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

UPRAWA
Colocasia lubi ciepłe i wilgotne warunki. Ważne jest, by zapewnić jej odpowiednią wilgotność powietrza. Roślinę warto postawić na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza. W uprawie colocasii należy pamiętać, że podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Mogłoby to doprowadzić do gnicia bulwy i korzeni. W okresie wegetacyjnym należy pamiętać, aby regularnie zasilać ją nawozem do roślin doniczkowych. 

STANOWISKO
Colocasia wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.