• Ctenanthe Burle-Marxii Amagris | 10-15cm

Doniczka ⌀6cm
Uprawa Klasyczna (Ziemia)
Pochodzenie Europa
Bezpiczne dla zwierząt Tak
Brak towaru
16.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
Ctenanthe Burle-Marxii Amagris , podobnie jak inne rośliny z rodziny Marantowatych, najlepiej rośnie w miejscach o rozproszonym świetle. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia, które może prowadzić do poparzeń liści. Kalatea dobrze będzie czuła się na stanowisku półcienistym lub jasnym z rozproszonym światłem,z dala od przeciągów. Ważne w uprawie tych roślin jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności powietrza (60-70%). Warto postawić ją więc w pobliżu nawilżacza lub ustawić na podstawce z keramzytem i wodą. Kalateę najlepiej podlewać częściej, ale umiarkowanie, tak aby podłoże było stale lekko wilgotne. Najlepiej użyć do tego miękkiej, przegotowanej i odstanej wody. W okresie wzrostu (od wiosny do jesieni) warto nawozić kalateę nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ctenanthe to roślina, która wymaga pewnych specyficznych warunków, ale jeśli zapewnisz jej odpowiednią ilość światła, ciepła i wilgoci, będzie cieszyć Cię swoim pięknym wyglądem przez wiele lat.
  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 10-15cm  (mierzone z doniczką)
  • Rozmiar doniczki: ø6
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu produkcyjnym
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze.

Aby Twoje rośliny zdrowo rosły po zakupie powinny zostać przesadzone z podłoża produkcyjnego do odpowiedniej mieszanki. Odpowiednio dobrana mieszanka gleby zapewni lepszy drenaż i przepuszczalność wody oraz zapewni roślinom dostęp do niezbędnych składników odżywczych, co jest kluczowe dla ich zdrowego wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.