• Epipremnum Cebu Blue | Pędówka XL

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
19.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie

Epipremnum Cebu Blue to wyjątkowa roślina pnąca, która charakteryzuje się swoimi pięknymi, srebrzysto-niebieskimi liśćmi. Liście są wydłużone, lancetowate i mają gładką, lekko błyszczącą powierzchnię. Ich charakterystyczny niebieskawy odcień wyróżnia się na tle innych roślin doniczkowych, nadając wnętrzom nowoczesny i egzotyczny wygląd. Młode liście są stosunkowo małe, ale z czasem mogą osiągać większe rozmiary, szczególnie w sprzyjających warunkach. W miarę wzrostu, na liściach pojawiają się charakterystyczne wcięcia, co dodaje im dodatkowego uroku. Pędy są smukłe, elastyczne i łatwo się wiją, co umożliwia roślinie wspinanie się po podporach lub zwisanie z doniczek wiszących.

  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są wszystkie pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. 

UPRAWA
Ze względu na intensywny wzrost, Epipremnum należy w okresie wegetacyjnym regularnie dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże przeschnie. Roślina lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie. To piękne pnącze świetnie nadaje się do prowadzenia po podporze lub drabince, można też pozwolić pędom swobodnie zwisać jednak wtedy liście będą rosły mniejsze. Doskonale reaguje również na cięcie, dlatego bez obaw można skracać zbyt długie pędy, a uzyskane sadzonki wykorzystać do rozmnażania lub zagęszczania rośliny matecznej.

STANOWISKO
Epipremnum ze względu na swoje tropikalne pochodzenie wymaga ciepłego i jasnego stanowiska, ale o rozproszonym świetle (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Można je również z powodzeniem doświetlać sztucznie.

PODŁOŻE
Epipremnum potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.