• Epipremnum Giganteum Variegata | Pędówka 2

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
170.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Epipremnum Giganteum Variegata to niezwykle rzadko spotykana i bardzo ceniona przez kolekcjonerów odmiana Epipremnum. Blaszki liściowe tego niezwykłego pnącza są zaokrąglone, podłużne i wyróżniają się swoją wyjątkową różnorodnością. Każdy liść to prawdziwe arcydzieło, gdzie losowe akcenty kolorów zielonego, kremowego i białego przeplatają się tworząc abstrakcyjne wzory. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła. To niezwykłe Epipremnum doskonale rośnie w towarzystwie podpórki, która sprawia, że jego liście mogą osiągnąć nawet do 30cm długości.

  • Oferta dotyczy pędówki, widocznej na zdjęciach
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, pędówka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  

UPRAWA
Ze względu na intensywny wzrost, Epipremnum należy w okresie wegetacyjnym regularnie dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże przeschnie. Roślina lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie. To piękne pnącze świetnie nadaje się do prowadzenia po podporze lub drabince, można też pozwolić pędom swobodnie zwisać jednak wtedy liście będą rosły mniejsze. Doskonale reaguje również na cięcie, dlatego bez obaw można skracać zbyt długie pędy, a uzyskane sadzonki wykorzystać do rozmnażania lub zagęszczania rośliny matecznej.

STANOWISKO
Epipremnum ze względu na swoje tropikalne pochodzenie wymaga ciepłego i jasnego stanowiska, ale o rozproszonym świetle (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Można je również z powodzeniem doświetlać sztucznie.

PODŁOŻE
Epipremnum potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.