• Ficus Elastica Moonshine Shivereana | Sadzonka 2 - 20cm

Ficus Elastica Moonshine to roślina o grubych, skórzastych liściach pokrytych pięknym wzorem. Ciemnozielone plamki przeplatają się z jasnym odcieniem blaszki liściowej, tworząc prawdziwą rewię barw.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
100.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier InPost 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!
Ficus Elastica Moonshine znany jest również pod nazwą Ficus Shivereana lub Figowiec Sprężysty Moonshine. Jest to roślina o grubych, skórzastych liściach pokrytych pięknym wzorem. Ciemnozielone plamki przeplatają się z jasnym odcieniem blaszki liściowej, tworząc prawdziwą rewię barw. Nie ma wątpliwości, że Ficus Elastica Moonshine to roślina, która zachwyca swoją nietuzinkową urodą. Co więcej, nie jest trudna w uprawie, dlatego może być wspaniałą ozdobą każdej domowej dżungli.
  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 20cm  (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø10cm

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?


SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

UPRAWA
Ficusy należy w okresie wegetacyjnym dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże przeschnie. Należy uważać, by ich nie przelać. Mogłoby to doprowadzić do gnicia korzeni oraz powstawania brązowych przebarwień na liściach.

STANOWISKO
Ficusy lubią bardzo dużą ilość rozproszonego światła.

PODŁOŻE
Ficus potrzebuje przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.