• Ficus Elastica Tineke | 10-15cm

Doniczka ⌀6cm
Uprawa Klasyczna (Ziemia)
Pochodzenie Europa
13.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie

Ficus Tineke, podobnie jak inne Fikusy, preferuje stanowiska jasne, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Dobrze sprawdzą się parapety okien wschodnich lub zachodnich. Ficusy potrzebują przepuszczalnego podłoża, które zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzi nadmiar wody. Dobrym rozwiązaniem jest gotowa mieszanka do roślin doniczkowych z dodatkiem perlitu, kory lub chipsów kokosowych. Fikusy preferują umiarkowane podlewanie. Należy je nawadniać dopiero, gdy wierzchnia warstwa podłoża wyraźnie przeschnie. Nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni i żółknięcia liści. W okresie wegetacyjnym, czyli od wiosny do jesieni, warto zasilać fikusa nawozem do roślin doniczkowych. Fikusy preferują umiarkowaną wilgotność powietrza. Przy zbyt suchym powietrzu liście mogą brązowieć i opadać. Aby zwiększyć wilgotność, można ustawić obok rośliny nawilżacz powietrza lub umieścić ją na podstawce z keramzytem wypełnionym wodą. Fikusy nie lubią przeciągów i gwałtownych zmian temperatury. 

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 10-15cm  (mierzone z doniczką)
  • Rozmiar doniczki: ø6
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu produkcyjnym
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze.

Aby Twoje rośliny zdrowo rosły po zakupie powinny zostać przesadzone z podłoża produkcyjnego do odpowiedniej mieszanki. Odpowiednio dobrana mieszanka gleby zapewni lepszy drenaż i przepuszczalność wody oraz zapewni roślinom dostęp do niezbędnych składników odżywczych, co jest kluczowe dla ich zdrowego wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.