• Hoya Wayetii Tricolor | 10cm

Doniczka ⌀6cm
Uprawa Klasyczna (Ziemia)
Pochodzenie Europa
17.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie

Szukasz wyjątkowej rośliny, która ożywi Twoje wnętrze i nada mu egzotycznego charakteru? Hoya Wayetii Tricolor to idealny wybór! Ta unikalna odmiana hoi zachwyca feerią barw swoich liści. Soczysta zieleń przeplata się z delikatnym różem, kremowym beżem i rześką limonką, tworząc niepowtarzalny wzór. Długie, lancetowate liście dodają roślinie lekkości i charakteru. Hoya Wayetii Tricolor to nie tylko piękna ozdoba, ale również łatwa w pielęgnacji roślina. Nie wymaga wiele uwagi, a jej długie pędy możesz dowolnie formować, tworząc imponujące kaskady zieleni. W sprzyjających warunkach hoya nagradza troskę pięknymi kwiatami o słodkim zapachu karmelu, dodając jeszcze więcej egzotyki do Twojego wnętrza.

Hoya Wayetii, podobnie jak inne hoje, preferuje stanowisko jasne, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Dobrze sprawdzi się parapet okna wschodniego lub zachodniego. Nie lubi przeciągów, więc należy unikać stawiania jej w pobliżu uchylnych okien. Podlewanie powinno być umiarkowane - należy pozwolić ziemi przeschnąć między kolejnymi nawadnianiami. Nadmiar wody może powodować gnicie korzeni. Idealne podłoże dla hoi powinno być bardzo przepuszczalne, nie zatrzymujące nadmiaru wody. Dobrze sprawdzi się mieszanka ziemi do sukulentów i kaktusów z dodatkiem perlitu, chipsów kokosowych lub kory piniowej. Hoja nie wymaga częstego nawożenia. Wystarczy zasilać ją raz na dwa tygodnie w okresie wegetacji nawozem do roślin kwitnących. Jeśli chcesz, aby hoja zakwitła, zapewnij jej okres spoczynku zimowego z obniżoną temperaturą. Wtedy roślina będzie miała więcej siły wiosną do wytworzenia pięknych kwiatów. Hoja jest rośliną łatwą w pielęgnacji i odporną na choroby. Przy odpowiedniej pielęgnacji może cieszyć oko przez wiele lat.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 10cm  (mierzone z doniczką)
  • Rozmiar doniczki: ø6
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu produkcyjnym
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze.

Aby Twoje rośliny zdrowo rosły po zakupie powinny zostać przesadzone z podłoża produkcyjnego do odpowiedniej mieszanki. Odpowiednio dobrana mieszanka gleby zapewni lepszy drenaż i przepuszczalność wody oraz zapewni roślinom dostęp do niezbędnych składników odżywczych, co jest kluczowe dla ich zdrowego wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.