• Monstera Acuminata Variegata | Pędówka z uszkodzeniem

Monstera Acuminata Variegata to pozycja, która z pewnością urozmaici kolekcję każdego wielbiciela roślin. Piękne wybarwienie i charakterystyczny dla monster powycinany kształt liści sprawiają, że nie da się przejść obok niej obojętnie i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
149.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Monstera Acuminata Variegata jest niezwykle rzadka i trudno dostępna. To pozycja, która z pewnością urozmaici kolekcję każdego wielbiciela roślin. Zachwyca swoimi asymetrycznymi, ciemnozielonymi liśćmi z białymi i kremowymi wariegacjami. Kontrastowe jasne plamy rozmieszczone są przypadkowo i tworzą spektakularne wzory. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła. Piękne wybarwienie i charakterystyczny dla monster powycinany kształt liści sprawiają, że nie da się przejść obok niej obojętnie i jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszym zdjęciu widoczne są pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. Na pozostałych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. 
  • Pędówki posiadają uszkodzenia mechaniczne. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na ich dalszy rozwój.

UPRAWA
Tropikalne rośliny wymagają wysokiej wilgotności powietrza. Monsterę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Należy uważać, aby jej nie przelać. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, aby nie dopuścić do gnicia korzeni. W okresie wzrostu roślinę regularnie zasilamy nawozem do roślin doniczkowych. W warunkach naturalnych monstera wspina się po pniach drzew przy pomocy swoich korzeni powietrznych. Będzie zatem czuła się najlepiej rosnąc w towarzystwie podpory, imitującej jej naturalne środowisko.

STANOWISKO
Monstera w naturalnym środowisku występuje w miejscach ocienionych, ale należy pamiętać, że jest rośliną tropikalną. Uprawiana w polskich warunkach wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.