📦Darmowa dostawa do punktu od 199zł     
🚚Kurier od 299zł
Brak towaru

Monstera Aurea Variegata (Marmorata) | Pędówka 9

Monstera Aurea Variegata (Marmorata) charakteryzuje się żółtymi lub limonkowymi wariegacjami na sercowatych, ciemnozielonych liściach. Jest to odmiana bardzo trudno dostępna i poszukiwana przez kolekcjonerów.

Dostępność: Brak towaru
370.00
szt.
Wysyłka w ciągu: 2-4 dni
Cena przesyłki:
0
  • Kurier InPost 0
  • Paczkomaty InPost 0
  • Kurier DPD 0
  • DPD Pickup 0
  • Odbiór osobisty 0
  • Kurier DPD za pobraniem 29
Więcej o produkcie
Uprawa:
Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie:
Tajlandia
Wysyłane w:
Sphagnum

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Monstera Aurea Variegata (Marmorata) charakteryzuje się żółtymi lub limonkowymi wariegacjami na sercowatych, ciemnozielonych liściach. Kontrastujące akcenty są nierównomiernie rozmieszczone i przyjmują bardzo zróżnicowaną formę. Początkowo jej liście są pełne, dopiero z czasem pojawiają się charakterystyczne dla monster dziury i wcięcia. Jest to odmiana bardzo trudno dostępna i poszukiwana przez kolekcjonerów. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła, nie odrzucając żółtych części niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy pędówki widocznej na zdjęciu
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, pędówka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  
Parametry:
Uprawa:
Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie:
Tajlandia
Wysyłane w:
Sphagnum

UPRAWA
Tropikalne rośliny wymagają wysokiej wilgotności powietrza. Monsterę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Należy uważać, aby jej nie przelać. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, aby nie dopuścić do gnicia korzeni. W okresie wzrostu roślinę regularnie zasilamy nawozem do roślin doniczkowych. W warunkach naturalnych monstera wspina się po pniach drzew przy pomocy swoich korzeni powietrznych. Będzie zatem czuła się najlepiej rosnąc w towarzystwie podpory, imitującej jej naturalne środowisko.

STANOWISKO
Monstera w naturalnym środowisku występuje w miejscach ocienionych, ale należy pamiętać, że jest rośliną tropikalną. Uprawiana w polskich warunkach wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: