• Monstera Aurea Variegata (Marmorata)

Monstera Aurea Variegata (Marmorata) charakteryzuje się żółtymi lub limonkowymi wariegacjami na sercowatych, ciemnozielonych liściach. Jest to odmiana bardzo trudno dostępna i poszukiwana przez kolekcjonerów.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
1200.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Monstera Aurea Variegata (Marmorata) charakteryzuje się żółtymi lub limonkowymi wariegacjami na sercowatych, ciemnozielonych liściach. Kontrastujące akcenty są nierównomiernie rozmieszczone i przyjmują bardzo zróżnicowaną formę. Początkowo jej liście są pełne, dopiero z czasem pojawiają się charakterystyczne dla monster dziury i wcięcia. Jest to odmiana bardzo trudno dostępna i poszukiwana przez kolekcjonerów. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła, nie odrzucając żółtych części niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 60cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø19
  • Najstarsze liście oferowanej sadzonki mają mechaniczne i podsuszenia (widoczne na zdjęciach). Nie ma to jednak negatywnego wpływu na  rozwój rośliny. Wspomniane uszkodzenia nie stanowią podstawy do reklamacji, dlatego prosimy o przemyślane zakupy.

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?

 

SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

b

UPRAWA
Tropikalne rośliny wymagają wysokiej wilgotności powietrza. Monsterę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Należy uważać, aby jej nie przelać. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, aby nie dopuścić do gnicia korzeni. W okresie wzrostu roślinę regularnie zasilamy nawozem do roślin doniczkowych. W warunkach naturalnych monstera wspina się po pniach drzew przy pomocy swoich korzeni powietrznych. Będzie zatem czuła się najlepiej rosnąc w towarzystwie podpory, imitującej jej naturalne środowisko.

STANOWISKO
Monstera w naturalnym środowisku występuje w miejscach ocienionych, ale należy pamiętać, że jest rośliną tropikalną. Uprawiana w polskich warunkach wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.