• Monstera Esqueleto | Szczyt

Monstera Esqueleto to roślina o niepowtarzalnej, kościstej strukturze liści. Jest rzadko spotykana, dlatego dla kolekcjonerów może okazać się cennym nabytkiem.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
79.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
Monstera Esqueleto to roślina o niepowtarzalnej, kościstej strukturze liści. Jest ciemnozielona, pokryta charakterystycznymi dla Monster dziurami, które nadają jej niezwykłego wyglądu. Choć rozłożysta i majestatyczna, sprawia wrażenie delikatnej. Jest rzadko spotykana, dlatego dla kolekcjonerów może okazać się cennym nabytkiem.
  • Oferta dotyczy szczytu 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Szczyty będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są szczyty, które są przedmiotem sprzedaży.

UPRAWA
Tropikalne rośliny wymagają wysokiej wilgotności powietrza. Monsterę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Należy uważać, aby jej nie przelać. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, aby nie dopuścić do gnicia korzeni. W okresie wzrostu roślinę regularnie zasilamy nawozem do roślin doniczkowych. W warunkach naturalnych monstera wspina się po pniach drzew przy pomocy swoich korzeni powietrznych. Będzie zatem czuła się najlepiej rosnąc w towarzystwie podpory, imitującej jej naturalne środowisko.

STANOWISKO
Monstera w naturalnym środowisku występuje w miejscach ocienionych, ale należy pamiętać, że jest rośliną tropikalną. Uprawiana w polskich warunkach wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.