• Monstera Lechleriana Variegata | Szczyt

Monstera Lechleriana Variegata to pozycja obowiązkowa na liście każdego kolekcjonera. Zachwyca swoimi dużymi, ciemnozielonymi liśćmi z białymi i kremowymi wariegacjami. Kontrastowe jasne plamy rozmieszczone są przypadkowo i tworzą spektakularne wzory.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
119.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier InPost 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Monstera Lechleriana Variegata jest niezwykle rzadka i trudno dostępna. To pozycja obowiązkowa na liście każdego kolekcjonera. Zachwyca swoimi dużymi, ciemnozielonymi liśćmi z białymi i kremowymi wariegacjami. Kontrastowe jasne plamy rozmieszczone są przypadkowo i tworzą spektakularne wzory. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła, nie odrzucając białych części niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła. Młodzieńcza forma tej niezwykłej monstery różni się od dojrzałych okazów przede wszystkim kształtem liści. Początkowo są one pełne bez wcięć, dopiero z czasem na blaszkach liściowych zaczynają pojawiać się charakterystyczne dziury.

  • Oferta dotyczy szczytu 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Szczyty będą wysyłane losowo. Na pierwszym zdjęciu widoczne są szczyty, które są przedmiotem sprzedaży. Na pozostałych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. 

UPRAWA
Tropikalne rośliny wymagają wysokiej wilgotności powietrza. Monsterę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza powietrza. Należy uważać, aby jej nie przelać. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, aby nie dopuścić do gnicia korzeni. W okresie wzrostu roślinę regularnie zasilamy nawozem do roślin doniczkowych. W warunkach naturalnych monstera wspina się po pniach drzew przy pomocy swoich korzeni powietrznych. Będzie zatem czuła się najlepiej rosnąc w towarzystwie podpory, imitującej jej naturalne środowisko.

STANOWISKO
Monstera w naturalnym środowisku występuje w miejscach ocienionych, ale należy pamiętać, że jest rośliną tropikalną. Uprawiana w polskich warunkach wymaga jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.