• Philodendron 69686 | Szczyt

Philodendron 69686, a właściwie Philodendron Bette Waterbury to wspaniała roślina, która wyróżnia się swoim nietypowym wyglądem. Ma charakterystyczne uszy i wydłużony kształt blaszki liściowej w kolorze soczystej zieleni.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
35.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Philodendron 69686, a właściwie Philodendron Bette Waterbury to wspaniała roślina, która wyróżnia się swoim nietypowym wyglądem. Soczysta zieleń, charakterystyczne uszy i wydłużony kształt blaszki liściowejpowoduje, że bywa mylony ze swoim kuzynem - Philodendronem Joepii. 69686 ma jednak większe i znacznie bardziej zaokrąglone uszy, a liść nie zwęża się tak bardzo jak u Joepii. Bette Waterbury jest to nazwa, którą roślina ta otrzymała stosunkowo niedawno. Przedtem była identyfikowana jedynie poprzez numer klasyfikacyjny z Ogrodów Botanicznych Missouri - 69686.

  • Oferta dotyczy szczytu 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Szczyty będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są szczyty, które są przedmiotem sprzedaży. 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.