• Philodendron Florida Ghost | Pędówka

Philodendron Florida Ghost to niezwykle spektakularna roślina, która zachwyca swą zmiennością. Ma charakterystyczne, powycinane pięcioklapowe liście, które na początku są niemal białe, a z czasem ich kolor przechodzi w miętowy, seledynowy i zielony.

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
39.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
Philodendron Florida Ghost to niezwykle spektakularna roślina, która zachwyca swą zmiennością. Liście młodych okazów są pełne i niemal białe, o lekko zaostrzonym i wydłużonym kształcie. Z czasem ich kolor przechodzi w miętowy, seledynowy i zielony. Blaszki liściowe dorosłych egzemplarzy stają się powycinane i uzyskują  charakterystyczny pięcioklapowy kształt, a wszystkie nowo wyrastające liście są nieprawdopodobnie białe. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła. Wszystkich miłośników tej piękności, z pewnością zaciekawi również jej siostra - Florida Beauty.
  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są wszystkie pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.