• Philodendron Giganteum | Pędówka XXL

Philodendron Giganteum to idealny wybór dla osób poszukujących imponującej rośliny, która nawet samodzielnie zrobi niezwykły efekt tropikalnej dżungli w pomieszczeniu. Może osiągnąć naprawdę ogromne rozmiary. Jego liście są soczyście zielone, błyszczące i dorastają nawet do 2 metrów długości i szerokości.

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
49.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 21
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie

Philodendron Giganteum toimponujący przedstawiciel Philodendronów, który może osiągnąć naprawdę ogromne rozmiary. Jego liście są soczyście zielone, błyszczące i dorastają nawet do 2 metrów długości i szerokości. Jest to długowieczna i szybko rosnąca roślina doniczkowa, która bardzo dobrze przystosowuje się do warunków panujących w naszych domach. Aby zapewnić mu odpowiednie wsparcie, warto zastosować stabilną podporę. Philodendron Giganteum to idealny wybór dla osób poszukujących imponującej rośliny, która nawet samodzielnie zrobi niezwykły efekt tropikalnej dżungli w pomieszczeniu. 

  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są wszystkie pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.