• Philodendron Giganteum Variegata | Sadzonka 8 | 40cm

Philodendron Giganteum Variegata stanowi prawdziwą gratkę dla pasjonatów roślin egzotycznych. Jego okazałe liście zachwycają wyjątkową różnorodnością. Każdy z nich to prawdziwe dzieło sztuki, gdzie zielone, kremowe i białe akcenty układają się w abstrakcyjne wzory.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
269.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 21
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Philodendron Giganteum Variegata stanowi prawdziwą gratkę dla pasjonatów roślin egzotycznych, której wyjątkowość jest doceniana przez kolekcjonerów na całym świecie. Jest on niezwykle rzadką i imponującą odmianą Philodendrona Giganteum. Jego okazałe liście są dosłownie gigantyczne i zachwycają wyjątkową różnorodnością. Każdy z nich to prawdziwe dzieło sztuki, gdzie zielone, kremowe i białe akcenty układają się w abstrakcyjne wzory. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła. Philodendron Giganteum Variegata to doskonały wybór dla osób poszukujących wyjątkowej rośliny, która sama w sobie tworzy efekt tropikalnej dżungli w pomieszczeniu.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 40cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø15

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu.

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.