• Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata | Pędówka z młodym listkiem

Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata to bardziej niezwykły i znacznie rzadziej spotykany brat klasycznego Philodendrona Hederaceum. Liście, tego pnącego philodendrona mają urokliwy, sercowaty kształt i są pokryte efektownymi jasnymi smugami i plamami.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
39.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata to bardziej niezwykły i znacznie rzadziej spotykany brat klasycznego Philodendrona Hederaceum. Liście, regularnie wyrastające z pędu, tego pnącego philodendrona mają urokliwy, sercowaty kształt i osiągają kilka centymetrów długości. Układają się w sposób przypominający dachówkę, skierowany w stronę źródła światła. Jednak to wybarwienie jest największym atutem Philodendrona Oxycardium Variegata. Na intensywnie zielonych blaszkach liściowych widoczne są jasne smugi i plamy, które tworzą niezwykle efektowne wzory. Oxycardium pięknie prezentuje się prowadzony na paliku ale również może być uprawiany jako roślina zwisająca. Philodendron pnący to roślina łatwa w uprawie, która nie będzie stanowiła wyzwania nawet dla nowicjuszy świata roślin.

  • Oferta dotyczy pędówki z młodym listkiem
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszym zdjęciu widoczne są pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. Na pozostałych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. 
  • Roślina może odrzucać liść mateczny, jest to jednak zupełnie normalna reakcja, która nie wpływa negatywnie na kondycję rośliny. 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.