• Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata | MINI

Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata to bardziej niezwykły i znacznie rzadziej spotykany brat klasycznego Philodendrona Hederaceum. Liście, tego pnącego philodendrona mają urokliwy, sercowaty kształt i są pokryte efektownymi jasnymi smugami i plamami.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Wkład LENI 5/5 - perlit
49.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie

Philodendron Hederaceum var. Oxycardium Variegata to bardziej niezwykły i znacznie rzadziej spotykany brat klasycznego Philodendrona Hederaceum. Liście, regularnie wyrastające z pędu, tego pnącego philodendrona mają urokliwy, sercowaty kształt i osiągają kilka centymetrów długości. Układają się w sposób przypominający dachówkę, skierowany w stronę źródła światła. Jednak to wybarwienie jest największym atutem Philodendrona Oxycardium Variegata. Na intensywnie zielonych blaszkach liściowych widoczne są jasne smugi i plamy, które tworzą niezwykle efektowne wzory. Oxycardium pięknie prezentuje się prowadzony na paliku ale również może być uprawiany jako roślina zwisająca. Philodendron pnący to roślina łatwa w uprawie, która nie będzie stanowiła wyzwania nawet dla nowicjuszy świata roślin.

  • Oferta dotyczy sadzonki mini 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę wysyłaną w podłożu hydroponicznym
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze.

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.