• Philodendron Paraiso Verde | Szczyt 1

Philodendron Paraiso Verde to wyjątkowa odmiana Philodendrona, która zachwyca swoimi ogromnymi, pstrokatymi liśćmi. Jest jedną z najbardziej pożądanych odmian wśród miłośników roślin tropikalnych. Jego wspaniałe liście są limonkowo-zielone, a na ich blaszce malują się ciemniejsze, nieregularne plamy.

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
35.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Philodendron Paraiso Verde to wyjątkowa odmiana Philodendrona, która zachwyca swoimi ogromnymi, pstrokatymi liśćmi. Nazwa "Paraiso Verde" doskonale oddaje charakter rośliny, która w rzeczywistości wygląda jak zielony raj. Jego wspaniałe liście są limonkowo-zielone, a na ich blaszce malują się ciemniejsze, nieregularne plamy. Ta niezwykła mozaika sprawia, że każdy liść jest unikalny i pełen charakteru. Paraiso Verde jest jedną z najbardziej pożądanych odmian wśród miłośników roślin tropikalnych. Aby pięknie się wybarwiał należy zapewnić mu ciepłe stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy szczytu widocznego na zdjęciu
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, szczyt może nieznacznie odbiegać od zdjęcia

 

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.