• Philodendron Ring of Fire | Szczyt 1

Philodendron Ring of Fire to bardzo spektakularna roślina. Każdy nowy liść to niespodzianka, której można z zachwytem wyczekiwać. Właśnie z tego powodu jest niezaprzeczalną gratką dla kolekcjonerów.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
49.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
Philodendron Ring of Fire to bardzo spektakularna roślina. Jego podłużne, powcinane liście mogą przyjmować różne, naprawdę bajeczne kolory - nieobce są mu odcienie zieleni, żółci, bieli czy pomarańczy. Aby pięknie się wybarwiał, należy zapewnić mu dużą ilość rozproszonego światła. Każdy nowy liść to niespodzianka, której można z zachwytem wyczekiwać. Właśnie z tego powodu jest niezaprzeczalną gratką dla kolekcjonerów. Choć jest rośliną tropikalną, nie wymaga wiele, aby prężnie się rozwijać.
  • Oferta dotyczy szczytu 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Szczyty będą wysyłane losowo. Na pierwszym zdjęciu widoczne są szczyty, które są przedmiotem sprzedaży. Na pozostałych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa.

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.