• Philodendron Strawberry Shake | Pędówka

Philodendron Strawberry Shake to roślina, która wygląda tak atrakcyjnie jak brzmi jej nazwa:) Na dużych, wydłużonych blaszkach liściowych przeplatają się losowo odcienie czerwieni, różu, pomarańczy, żółci i kremu. Kontrastujące akcenty przyjmują zróżnicowaną formę - od delikatnych, rozproszonych, kolorowych smug, aż do pokaźnych plam, tworzących niezwykłe, abstrakcyjne wzory.

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
79.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Philodendron Strawberry Shake jest to naturalnie występująca hybryda, dobrze znanego wszystkim Philodendrona Erubescens, która pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych równikowej Ameryki Południowej. Ten truskawkowy jegomość został po raz pierwszy odkryty na wolności w Ekwadorze w latach 90. Strawberry Shake to niezaprzeczalnie jeden z najpiękniejszych przedstawicieli Araceae, który swym wyjątkowym wybarwieniem potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jest to roślina, która wygląda tak atrakcyjnie jak brzmi jej nazwa:) Na dużych, wydłużonych blaszkach liściowych przeplatają się losowo odcienie czerwieni, różu, pomarańczy, żółci i kremu. Kontrastujące akcenty przyjmują zróżnicowaną formę - od delikatnych, rozproszonych, kolorowych smug, aż do pokaźnych plam, tworzących niezwykłe, abstrakcyjne wzory. Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. 
  • Pędówki mogą posiadać uszkodzenia mechaniczne. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na ich dalszy rozwój.

UPRAWA
Rośliny te są stosunkowo łatwe w uprawie, ale należy zapewnić im wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 60%). Nie należy ich jednak zraszać. Może to prowadzić do wystąpienia chorób grzybowych, a nie przyniesie pożądanego efektu. Philodendrony podlewa się, gdy podłoże przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać. Nadmiar wody z podstawki lub osłonki powinno się usunąć od razu po podlaniu. W okresie wzrostu Philodendrony odżywia się nawozem do roślin doniczkowych.

STANOWISKO
Philodendrony preferują ciepłe i jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze sprawdzą się więc okolice zachodniego i wschodniego okna.

PODŁOŻE
Philodendrony potrzebują lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.