• Piper Bright Eyes | 10-15cm

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
79.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Piper Bright Eyes to unikalna roślina ozdobna, która wyróżnia się dekoracyjnymi, zielonymi liśćmi z kontrastowymi, żółtymi plamkami. Jasne plamy tworzą efekt otwartego oka na tle ciemnej zieleni, co nadaje roślinie wyjątkowy wygląd. Piper Bright Eyes ma błyszczące liście z wyraźną fakturą i wyrzeźbioną siatką nerwów. Początkowo cienkie i długie pędy z czasem wznoszą się i sztywnieją, tworząc efektowną roślinę doniczkową, która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 10-15cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø9

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. 

UPRAWA
Pipery to rośliny, które aby zdrowo rosły, wymagają wysokiej wilgotności (na poziomie co najmniej 60%). Przy zbyt suchym powietrzu, liście mogą zacząć obsychać i więdnąć, dlatego roślinę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza. Dobrze jest, aby zapewnić im również wysoką temperaturę- powyżej 20°C.  Pipery podlewa się, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać.

STANOWISKO
Pipery wymagają półcienistego lub jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja im jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć ich delikatne liście. 

PODŁOŻE
Pipery potrzebują przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.