• Piper Bright Eyes | Szczyt

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
49.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!
  • Oferta dotyczy szczytu widocznego na zdjęciu
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, szczyt może nieznacznie odbiegać od zdjęcia

UPRAWA
Pipery to rośliny, które aby zdrowo rosły, wymagają wysokiej wilgotności (na poziomie co najmniej 60%). Przy zbyt suchym powietrzu, liście mogą zacząć obsychać i więdnąć, dlatego roślinę warto postawić w domowej szklarni, na podstawce z mokrym keramzytem lub w pobliżu nawilżacza. Dobrze jest, aby zapewnić im również wysoką temperaturę- powyżej 20°C.  Pipery podlewa się, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Trzeba pamiętać, by nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia bryły korzeniowej, ale nie można ich również przelać.

STANOWISKO
Pipery wymagają półcienistego lub jasnego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja im jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć ich delikatne liście. 

PODŁOŻE
Pipery potrzebują przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory czy chipsów kokosowych. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.