• Scindapsus Jade Satin Variegata | Szczyt 2

Scindapsus Jade Satin Variegata to tropikalne pnącze o aksamitnych, sercowatych liściach w kolorze butelkowej zieleni z efektownymi białymi wariegacjami. Jest to odmiana rzadko spotykana i bardzo ceniona przez kolekcjonerów.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
149.00 -20% 119.20
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
149
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Jedna sztuka!

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH! 

Scindapsus Jade Satin Variegata to tropikalne pnącze o aksamitnych, sercowatych liściach w kolorze butelkowej zieleni z efektownymi białymi wariegacjami. Kontrastujące akcenty są nierównomiernie rozmieszczone i przyjmują bardzo zróżnicowaną formę. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła. Ten niezwykły scindapsus doskonale rośnie w towarzystwie podpórki, która sprawia, że jego liście będą duże i efektowne. Jest to odmiana rzadko spotykana i bardzo ceniona przez kolekcjonerów

  • Oferta dotyczy szczytu widocznego na zdjęciu
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, szczyt może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  

UPRAWA
Scindapsus to bezproblemowa roślina pnąca, która nagradza minimalny wkład pracy szybkim wzrostem i imponującymi rozmiarami. Ze względu na swój intensywny wzrost, w okresie wegetacyjnym należy go regularnie dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże dobrze przeschnie. Roślina zdecydowanie lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie. To piękne pnącze doskonale nadaje się do prowadzenia po podporze lub drabince, można też pozwolić pędom swobodnie zwisać– choć wtedy liście będą mniejsze. Scindapsus doskonale reaguje na cięcie, dlatego bez obaw można skracać zbyt długie pędy, a uzyskane sadzonki wykorzystać do rozmnażania lub zagęszczania rośliny matecznej.

STANOWISKO
Scindapsus ze względu na swoje tropikalne pochodzenie wymaga ciepłego i jasnego stanowiska oraz podwyższonej wilgotności powietrza. Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Scindapsus potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. 
Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.