• Scindapsus Mint Variegata | Sadzonka 2 - 15cm

Scindapsus Mint Variegata to niezwykle okazałe, egzotyczne pnącze, którego największą ozdobą są dekoracyjne liście o sercowatym kształcie i wspaniałym miętowym wybarwieniu.

Uprawa Hydroponiczna
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
109.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH! 

Scindapsus Mint Variegata to niezwykle okazałe, egzotyczne pnącze, którego największą ozdobą są dekoracyjne liście o sercowatym kształcie i wspaniałym miętowym wybarwieniu. Ta kolekcjonerska odmiana scindapsusa najlepiej rozwija się w jasnym, ale osłoniętym od bezpośredniego słońca miejscu. Warto również zapewnić mu palik lub podporę, wtedy jego liście będą większe, prezentując w całej okazałości swoje atrakcyjne wybarwienie.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 15 (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, sadzonka może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø9

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?

 

SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

UPRAWA
Scindapsus to bezproblemowa roślina pnąca, która nagradza minimalny wkład pracy szybkim wzrostem i imponującymi rozmiarami. Ze względu na swój intensywny wzrost, w okresie wegetacyjnym należy go regularnie dokarmiać nawozami do roślin doniczkowych. Podlewamy, gdy podłoże dobrze przeschnie. Roślina zdecydowanie lepiej zniesie krótkotrwałe przesuszenie niż przelanie. To piękne pnącze doskonale nadaje się do prowadzenia po podporze lub drabince, można też pozwolić pędom swobodnie zwisać– choć wtedy liście będą mniejsze. Scindapsus doskonale reaguje na cięcie, dlatego bez obaw można skracać zbyt długie pędy, a uzyskane sadzonki wykorzystać do rozmnażania lub zagęszczania rośliny matecznej.

STANOWISKO
Scindapsus ze względu na swoje tropikalne pochodzenie wymaga ciepłego i jasnego stanowiska oraz podwyższonej wilgotności powietrza. Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Scindapsus potrzebuje lekkiego, przepuszczalnego podłoża z dodatkiem perlitu, kory i chipsów kokosowych. 
Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.