• Syngonium Angustatum Variegata | Szczyt 1

Syngonium Angustatum Variegata to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Bardzo rzadko spotykana i trudno dostępna odmiana syngonium o wyjątkowych liściach w głębokim odcieniu zieleni z intensywnie kontrastującą białą wariegacją.

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
159.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
DPD Pickup 16
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Syngonium Angustatum Variegata to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Bardzo rzadko spotykanai trudno dostępna odmiana syngonium o wyjątkowym, zmieniającym się w zależności od wieku kształcie liści i urzekającym wybarwieniu. Młode sadzonki Angustatum mają pojedyncze, mocno wydłużone i ostro zakończone liście. Z biegiem czasu zaczynają pojawiać się wyraźne wcięcia, które dzielą liść na kilka płatów. W rezultacie dorosła forma rośliny ma pięcio-, sześcio-, a nawet siedmiopalczaste liście w głębokim odcieniu zieleni z intensywnie kontrastującą białą wariegacją. Aby roślina pięknie się wybarwiała i zdrowo rosła, nie odrzucając białych części, niezbędne jest zapewnienie jej dużej ilość rozproszonego światła.

  • Oferta dotyczy szczytu widocznego na zdjęciu
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum
  • Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, szczyt może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  

UPRAWA
Syngonium to roślina prosta w uprawie, z którą poradzą sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z domową dżunglą. Nie lubi przeciągów i preferuje podwyższoną wilgotnośc powietrza. Warto postawić je więc w pobliżu nawilżacza lub ustawić na podstawce z keramzytem i wodą. Syngonium, w Polsce znane również pod nazwą zroślicha, to bardzo efektowne pnącze, które najlepiej czuje się rosnąc w towarzystwie podpory. Z powodzeniem można je przycinać, aby zachować zwarty pokrój i zagęścić roślinę. W okresie wzrostu (marzec-wrzesień) należy je dwa razy w miesiącu zasilić nawozem do roślin doniczkowych. W tym czasie potrzebuje też intensywnego podlewania, które zimą zdecydowanie ograniczamy. Syngonium należy podlać dopiero, gdy podłoże przeschnie, nie dopuszczając jednocześnie do całkowitego przeschnięcia bryły korzeniowej.

STANOWISKO
Syngonium wymaga jasnego, ciepłego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić mu lekkie, przepuszczalne podłoże. Powinno być żyzne, dobrze zdrenowane oraz przewiewne. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą.

Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.