• Syngonium Grey Ghost (Green Splash) | Pędówka

Syngonium Grey Ghost, znane również jako Green Splash, to wyjątkowa odmiana zroślichy, która z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich miłośników roślin ozdobnych. Liście Grey Ghost są szaro-zielone, a dodatkowego efektu dodaje im subtelne różowe unerwienie i intensywnie zielone, nieregularne plamki .

Uprawa Do samodzielnego ukorzenienia
Pochodzenie Tajlandia
Wysyłane w Sphagnum
Brak towaru
39.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Syngonium Grey Ghost, znane również jako Green Splash, to wyjątkowa odmiana zroślichy, która z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich miłośników roślin ozdobnych. Liście Grey Ghost mają szaro-zieloną barwę, która jest urozmaicona subtelnym różowym unerwieniemoraz intensywnie zielonymi, nieregularnymi plamkami. To właśnie te cechy wyróżniają ją na tle innych Syngonium i nadają jej niepowtarzalny charakter. Green Splash doskonale komponuje się z innymi roślinami doniczkowymi, a także stanowi samodzielny element dekoracyjny, który wyróżnia każde wnętrze. Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła. 

  • Oferta dotyczy pędówki 
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową pędówkę, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Pędówki będą wysyłane losowo. Na pierwszych zdjęciach przedstawiona została roślina poglądowa. Na ostatnim widoczne są pędówki, które są przedmiotem sprzedaży. 

UPRAWA
Syngonium to roślina prosta w uprawie, z którą poradzą sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z domową dżunglą. Nie lubi przeciągów i preferuje podwyższoną wilgotnośc powietrza. Warto postawić je więc w pobliżu nawilżacza lub ustawić na podstawce z keramzytem i wodą. Syngonium, w Polsce znane również pod nazwą zroślicha, to bardzo efektowne pnącze, które najlepiej czuje się rosnąc w towarzystwie podpory. Z powodzeniem można je przycinać, aby zachować zwarty pokrój i zagęścić roślinę. W okresie wzrostu (marzec-wrzesień) należy je dwa razy w miesiącu zasilić nawozem do roślin doniczkowych. W tym czasie potrzebuje też intensywnego podlewania, które zimą zdecydowanie ograniczamy. Syngonium należy podlać dopiero, gdy podłoże przeschnie, nie dopuszczając jednocześnie do całkowitego przeschnięcia bryły korzeniowej.

STANOWISKO
Syngonium wymaga jasnego, ciepłego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić mu lekkie, przepuszczalne podłoże. Powinno być żyzne, dobrze zdrenowane oraz przewiewne. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą.

Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.