• Syngonium Grey Ghost (Green Splash) | Szczyt 1

Syngonium Grey Ghost, znane również jako Green Splash, to wyjątkowa odmiana zroślichy, która z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich miłośników roślin ozdobnych. Liście Grey Ghost są szaro-zielone, a dodatkowego efektu dodaje im subtelne różowe unerwienie i intensywnie zielone, nieregularne plamki .

Rodzaj podłoża Bez podłoża
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
69.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIACH!

Syngonium Grey Ghost, znane również jako Green Splash, to wyjątkowa odmiana zroślichy, która z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich miłośników roślin ozdobnych. Liście Grey Ghost mają szaro-zieloną barwę, która jest urozmaicona subtelnym różowym unerwieniemoraz intensywnie zielonymi, nieregularnymi plamkami. To właśnie te cechy wyróżniają ją na tle innych Syngonium i nadają jej niepowtarzalny charakter. Green Splash doskonale komponuje się z innymi roślinami doniczkowymi, a także stanowi samodzielny element dekoracyjny, który wyróżnia każde wnętrze. Aby roślina pięknie się wybarwiała, należy zapewnić jej dużą ilość rozproszonego światła. 
Oferta dotyczy szczytu widocznego na zdjęciu Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrowy szczyt, który na czas wysyłki zostanie zabezpieczony w sphagnum Zdjęcie przedstawia konkretny, oferowany egzemplarz, który otrzymasz. Należy jednak pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, które stale rosną. W momencie zakupu, szczyt może nieznacznie odbiegać od zdjęcia.  

UPRAWA
Syngonium to roślina prosta w uprawie, z którą poradzą sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z domową dżunglą. Nie lubi przeciągów i preferuje podwyższoną wilgotnośc powietrza. Warto postawić je więc w pobliżu nawilżacza lub ustawić na podstawce z keramzytem i wodą. Syngonium, w Polsce znane również pod nazwą zroślicha, to bardzo efektowne pnącze, które najlepiej czuje się rosnąc w towarzystwie podpory. Z powodzeniem można je przycinać, aby zachować zwarty pokrój i zagęścić roślinę. W okresie wzrostu (marzec-wrzesień) należy je dwa razy w miesiącu zasilić nawozem do roślin doniczkowych. W tym czasie potrzebuje też intensywnego podlewania, które zimą zdecydowanie ograniczamy. Syngonium należy podlać dopiero, gdy podłoże przeschnie, nie dopuszczając jednocześnie do całkowitego przeschnięcia bryły korzeniowej.

STANOWISKO
Syngonium wymaga jasnego, ciepłego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła (np. z okna wschodniego lub zachodniego). Nie sprzyja mu jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić mu lekkie, przepuszczalne podłoże. Powinno być żyzne, dobrze zdrenowane oraz przewiewne. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą.

Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.