• Tillandsia Ionantha Rubra XL Oplątwa

Tillandsia Ionatha Rubra to bardzo atrakcyjna odmiana oplątwy. Liście pokryte gęstymi, drobnymi włoskami, nadają roślinie charakterystyczny, zamszowy wygląd

Uprawa Bez podłoża
Pochodzenie Europa
Bezpiczne dla zwierząt Tak
Brak towaru
29.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru
Tillandsia Ionatha Rubra to niewątpliwie wyjątkowa i atrakcyjna odmiana oplątwy. Jej wąskie, srebrno-zielone liście, wygięte delikatnie do dołu, formują zwarte rozetki. Liście pokryte gęstymi, drobnymi włoskami, nadają roślinie charakterystyczny, zamszowy wygląd. Tillandsia Ionatha Rubra przez większą część roku jest zielona, ale okresowo zmienia kolor na delikatnie czerwony, Podczas kwitnienia oplątwa prezentuje skromne, fioletowe kwiaty w formie rurek. Tillandsia ta wyróżnia się nie tylko swoją niezwykłą urodą, ale także prostotą uprawy, czyniąc ją doskonałym dodatkiem do nowoczesnych i unikatowych aranżacji wnętrz.  

Wszystkie oplątwy to niezwykłe rośliny powietrzne o niezliczonych możliwościach aranżacyjnych. Ich wyjątkowa zdolność do życia bez podłoża czyni je idealnymi dodatkami do każdego wnętrza. Są one cenione zarówno ze względu na swoje niezwykłe cechy, a także różnorodność kształtów, tekstur, rozmiarów i kolorów. Dodając do tego fakt, że mają minimalne wymagania pielęgnacyjne i są niezwykle łatwe w utrzymaniu, oplątwy są idealnym wyborem dla każdego miłośnika domowej dżungli.
  • Oferta dotyczy sadzonki o wymiarach ok. 10x8cm
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze

Mimo że oplątwy nie są trudne w uprawie, należy pamiętać, że konieczne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Tillandsia wymaga jasnego, ciepłego stanowiska z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście. Aby roślina pięknie się rozwijała i zdrowo rosła potrzebuje też wysokiej wilgotności powietrza. Ponieważ oplątwa wodę i wszystkie potrzebne do życia składniki odżywcze pobiera tylko z powietrza należy ją regularnie (1-2 razy w tygodniu) zraszać delikatną mgiełką. Idealny do tego celu będzie specjalny nawóz w sprayu lub miękka (odstana lub przefiltrowana) woda. Oprócz regularnego zraszania, raz w miesiącu, można też roślinę przez kilka minut namoczyć w misce z wodą. Po takim zabiegu Tillandsia pobierze odpowiednią ilość wody, a jej nadmiar należy strząsnąć i pozostawić roślinę w przewiewnym miejscu do całkowitego wyschnięcia (najlepiej odwróconą liśćmi do dołu).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.