• Tillandsia Ionantha Scaposa Oplątwa MINI

Tillandsia Ionantha Scaposa odznacza się niezwykłą lekkością i delikatnością, dzięki subtelnie wygiętym liściom. Jest gatunkiem stosunkowo łatwym w pielęgnacji i doskonale prezentującym się w aranżacjach oraz jako samodzielny element wystroju wnętrz.

Uprawa Bez podłoża
Pochodzenie Europa
Bezpiczne dla zwierząt Tak
11.00
szt. Obserwuj
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-4 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Na stanie
Tillandsia Ionantha Scaposa pochodzi z południowego Meksyku i Gwatemali, gdzie rośnie jako epifit. Odmiana ta posiada charakterystyczny zwarty i wzniesiony pokrój, ale jednocześnie emanuje lekkością i delikatnością, dzięki subtelnie wygiętym liściom. Kwitnienie rośliny przejawia się w pięknym, fioletowo-czerwonym kwiatostanie, uniesionym ponad rozetę srebrno-szarych liści. Tillandsia Ionantha Scaposa jest gatunkiem stosunkowo łatwym w pielęgnacji i doskonale prezentującym się w aranżacjach oraz jako samodzielny element wystroju wnętrz.

Wszystkie oplątwy to niezwykłe rośliny powietrzne o niezliczonych możliwościach aranżacyjnych. Ich wyjątkowa zdolność do życia bez podłoża czyni je idealnymi dodatkami do każdego wnętrza. Są one cenione zarówno ze względu na swoje niezwykłe cechy, a także różnorodność kształtów, tekstur, rozmiarów i kolorów. Dodając do tego fakt, że mają minimalne wymagania pielęgnacyjne i są niezwykle łatwe w utrzymaniu, oplątwy są idealnym wyborem dla każdego miłośnika domowej dżungli.
  • Oferta dotyczy sadzonki o wymiarach ok. 3x3cm
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze

Mimo że oplątwy nie są trudne w uprawie, należy pamiętać, że konieczne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Tillandsia wymaga jasnego, ciepłego stanowiskaz dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące, bezpośrednie słońce, które może poparzyć liście. Aby roślina pięknie się rozwijała i zdrowo rosła potrzebuje też wysokiej wilgotności powietrza. Ponieważ oplątwa wodę i wszystkie potrzebne do życia składniki odżywcze pobiera tylko z powietrza należy ją regularnie (1-2 razy w tygodniu) zraszać delikatną mgiełką. Idealny do tego celu będzie specjalny nawóz w sprayulub miękka (odstana lub przefiltrowana) woda. Oprócz regularnego zraszania, raz w miesiącu, można też roślinę przez kilka minut namoczyćw misce z wodą. Po takim zabiegu Tillandsia pobierze odpowiednią ilość wody, a jej nadmiar należy strząsnąć i pozostawić roślinę w przewiewnym miejscu do całkowitego wyschnięcia (najlepiej odwróconą liśćmi do dołu).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.