• Xanthosoma Lindenii | 30-35cm

Xanthosoma Lindenii to idealny wybór dla osób poszukujących rośliny, która wniesie do wnętrza niepowtarzalny, egzotyczny klimat.

Rodzaj podłoża Hydroponika
Pochodzenie Tajlandia
Brak towaru
29.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 2-5 dni
Cena przesyłki 19
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 19
Kurier InPost 21
Kurier DPD 25
Kurier DPD za pobraniem 27
Dostępność Brak towaru

Xanthosoma Lindenii to niezwykle efektowna roślina, która nieustannie zyskuje na popularności. Pochodzi z kolumbijskich lasów deszczowych, gdzie rośnie w dolnej partii podszycia. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są, przypominające anielskie skrzydła, strzałkowate liście z wyraźnie zaznaczonymi kremowymi nerwami. Xanthosoma Lindenii to idealny wybór dla osób poszukujących rośliny, która wniesie do wnętrza niepowtarzalny, egzotyczny klimat.

  • Oferta dotyczy sadzonki o wysokości ok. 30-35cm (mierzone z doniczką)
  • Po złożeniu zamówienia, otrzymujesz od nas zdrową, rosnącą roślinę z oczyszczoną bryłą korzeniową, która na czas wysyłki zostanie zabezpieczona w sphagnum
  • Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymana sadzonka może nieznacznie różnić się kształtem, ilością liści, czy ich wybarwieniem. Zawsze jednak, dobieramy daną grupę z największą starannością, tak by różnice pomiędzy oferowanymi egzemplarzami były jak najmniejsze.
  • Sugerowany rozmiar doniczki: ø11

Jeżeli jesteś w pełni przygotowany i w domu posiadasz pełen zestaw swoich ulubionych dodatków - wystarczy, że kupisz samą roślinę. Nie masz wszystkich niezbędnych akcesoriów? Nic strasznego! W naszej ofercie znajdziesz doniczki, podłoża oraz nawozy zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w klasycznym podłożu - wszystko, czego będzie potrzebować Twoja roślina do zdrowego startu. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdziesz w zakładce Jak skompletować zamówienie?

 

SUGEROWANE PRODUKTY

imageimageimageimage

UPRAWA
Xanthosoma to roślina w naturze występująca w lasach tropikalnych, dlatego ważne jest, aby w domowej uprawie zapewnić jej ciepłe i wilgotne warunki. Roślinę warto postawić w pobliżu nawilżacza powietrza lub na podstawce z keramzytem i wodą.. W uprawie xanthosomy należy pamiętać, że podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Mogłoby to doprowadzić do gnicia korzeni. Aby roślina pięknie się rozwijała i zdrowo rosła, w okresie wegetacyjnym trzeba pamiętać o regularnym nawożeniu

STANOWISKO
Xanthosoma powinna mieć zapewnione jasne stanowisko z dostępem do rozproszonego światła. Nie sprzyja jej jednak zbyt mocne, palące słońce, które może poparzyć liście.

PODŁOŻE
Należy zapewnić jej przepuszczalne, lekkie oraz żyzne podłoże. Idealnym rozwiązaniem będzie również podłoże hydroponiczne, które zlikwiduje problem nadmiernego lub niedostatecznego podlewania czy zapewnienia odpowiedniej wilgotności. To doskonały wybór, jeśli chcesz utrzymać roślinę w dobrej formie, a nie posiadasz idealnych warunków lub chcesz zmniejszyć nakład pracy związany z uprawą. Więcej szczegółów dotyczących uprawy hydroponicznej znajdziesz w zakładce hydroponika.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.